خانه / اخبار / خاطرات «ناصر روحی» کتاب می‌شود
خاطرات «ناصر روحی» کتاب می‌شود

خاطرات «ناصر روحی» کتاب می‌شود

 

نگارش خاطرات ناصر روحی توسط شهاب احمد‌پور تا دو هفته دیگر به پایان می‌رسد. این کتاب در قالب تاریخ شفاهی، حوادث مهم انقلاب اسلامی ایران تا بازگشت آزادگان به کشور را در بر دارد.

 

 

 

 

 

به گزارش سجاد ،‌ شهاب احمد پور نویسنده دفاع مقدس کشورمان اظهار کرد: ناصر روحی یکی از اسیران دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بوده است که در عملیات کربلای دو در سال ۱۳۶۵ به اسارت نیرو‌های عراق در‌آمد و سال ۱۳۶۹ آزاد شد و به ایران بازگشت.

 

وی ادامه داد: گفته‌های وی حاصل ۱۵ ساعت مصاحبه بود که دوران جوانی او و مصادف شدن آن با پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت در دوره تربیت معلم، حضور در جبهه‌های دفاع مقدس و خاطرات اسارت وی را هم در بر می‌گرفت.

 

احمدپور درباره تفاوت خاطرات این آزاده با اسیران دیگر گفت: ناصر روحی دو تفاوت بارز با دیگر آزادگان گیلانی داشت، نخست آن‌که به عنوان یک تحصیل‌کرده به صورت داوطلبانه وارد جبهه‌های جنگ شده و نگاهی جزیی‌نگر به حوادث پیرامون خود داشته است و دوم آن‌که قدرت عجیبی در به یاد آوردن خاطرات گذشته داشت.

 

وی در پاسخ به این نکته که رزمندگان دیگری در دوران دفاع‌مقدس هم تحصیل کرده بودند و داوطلبانه وارد جبهه‌ها شدند، بنابراین نمی‌توان این‌ها را ویژگی این راوی در نظر گرفت افزود: گفته من بر اساس تجربیاتم در پی مصاحبه با آزادگان گیلان است، در بین این افراد آقای روحی تحصیل کرده بود و خاطراتش را با جرییات بیان می‌کرد.

 

احمدپور افزود: در بخشی از خاطرات، ناصر روحی به حال و هوای روستای «شالما» و نفوذ مبارزات انقلاب در‌ آن، راهپیمایی‌های کوچک در این روستا تا پیروزی انقلاب و سپس تشکیل بسیج اشاره دارد.

 

وی ادامه داد: اکنون در مراحل پایانی نگارش کتاب خاطرات وی هستم و تا دو هفته آینده آن را به حوزه هنری استان گیلان تحویل خواهم داد. البته هنوز نامی برای‌ اثر انتخاب نکرده‌ام اما در ۲۰۰ صفحه و با ضمایمی از اسناد و تصاویر منتشر خواهد شد.

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا