خانه / اخبار / خاطرات یک آزاده با قلم فاطمه‌دهقان تدوین می‌شود
خاطرات یک آزاده با قلم فاطمه‌دهقان تدوین می‌شود

خاطرات یک آزاده با قلم فاطمه‌دهقان تدوین می‌شود

خاطرات یکی از آزادگانی که در سال‌های دفاع مقدس در عملیات والفجر مقدماتی به اسارت نیروهای عراقی درآمده بود، توسط فاطمه دهقان نیری گردآوری و تدوین می‌شود.

 

به گزارش سجاد ؛ فاطمه دهقان نیری نویسنده و محقق دفاع مقدس در گفتگو با این پایگاه اطلاع رسانی اظهار داشت: کتابی که در دست انجام دارم، مربوط به خاطرات یکی از آزادگان جنگ تحمیلی است. نام این آزاده رضا ادریسی است که در سال ۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی به اسارت نیروهای عراقی درآمد. مدت اسارت این آزاده ۸ سال بوده و محلی هم که به اسارت نیروی دشمن درآمد، فکه بوده است.

 

وی افزود: ادریسی به عنوان یک بسیجی ساده در جبهه حضور داشته و از اهالی استان البرز است. به همین دلیل کتاب مربوط به خاطراتش هم توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز منتشر خواهد شد. در حال حاضر مصاحبه‌ها و گفتگوهایم با این آزاده به پایان رسیده است و در حال تنظیم آن‌ها هستم.

 

این نویسنده در ادامه گفت: در تدوین این کتاب سعی دارم مطالبی را که گفته نشده‌اند و یا کمتر بیان شده‌اند، بیاورم. این گونه مطالب در میان سخنان رضا ادریسی وجود دارد و باید آن‌ها را مرتب کنم. در کل سعی دارم این کتاب یک اثر تکراری نشود. در حال حاضر مشغول تنظیم و تدوین مصاحبه‌ها هستم و امیدوارم این کار تا بیشتر از ۴ ماه آینده طول نکشد و بتوانم کتاب را تا بهمن ماه امسال به پایان برسانم.

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا