خانه / اخبار / “میان این روزها ایستاده‌ام” نامزد جایزه سینما حقیقت
“میان این روزها ایستاده‌ام” نامزد جایزه سینما حقیقت

“میان این روزها ایستاده‌ام” نامزد جایزه سینما حقیقت

  فیلم مستند “میان این روزها ایستاده‌ام” محصول موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان به بخش جوایز دهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت راه یافت.

نام این فیلم در فهرست اسامی بیست و دو فیلم مستند منتخب هیئت داوران برای رقابت در بخش «جایزه شهید آوینی» دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت اعلام شده است.

جایزه شهید آوینی ویژه‌ی نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که برای سومین سال متوالی به عنوان یکی از بخش‌های رسمی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، هیات انتخاب جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند، از جمع ۲۲۸ اثر مستند ارائه شده به دبیرخانه جشنواره با موضوع جایزه شهید آوینی، ۲۲ فیلم ، ازجمله “میان این روزها ایستاده ام” را برای رقابت در این بخش برگزیدند که این فیلم در فهرست ۸ فیلم مستند بلند نامزد این جایزه قرار دارد.

اسامی ۲۲ فیلم مزبور بدین شرح اعلام شده است:

* فیلم‏های مستند کوتاه: آن مرد زنده ‎است (علی نیکومنش)، بازگشت شگفت سیمرغ (رضا اکبریان گالشکلایی)، پسرم (محمدمهدی خالقی)، صدای سکوت (وحید زارع‌زاده)، مخیم مدافع حرم (روح‌االله رفیعی)، نبرد پالمیرا (ساسان فلاح‌فر)

* فیلم‌های مستند نیمه‌بلند: آن دو (ماجد نیسی)، ابوالفضل نیستان (محمدتقی رحمتی)، ایرانیان مرتد( حمید عبدالله‎زاده)، خانه‌ام ابریست (رضا فرهمند)، زمین (سعیدمحسن یوسفی)، علی‌ممد (مسعود زارعیان)، حریم (محمد قانع‎فرد)

* فیلم‎های مستند بلند: انحصار ورثه (محمدعلی شعبانی)، بزم رزم (سیدوحید حسینی)، بازگشت به سرزمین طوی (علی فرقانی)، بچه‎ی این‌جا (امین قدمی)، بلتا (سعیدمحسن یوسفی)، صدای سکوت (پناه‎برخدا رضایی)، میان این روزها ایستاده‎ام (فرهاد درودگر) و همسایه‌ها (مهدی طرفی)

گفتنی است که فیلم‌های آن دو (ماجد نیسی)، ایرانیان مرتد (حمید عبدالله‎زاده)، علی ممد (مسعود زارعیان)، انحصار ورثه (محمدعلی شعبانی)، بزم رزم (سیدوحید حسینی) و صدای سکوت (پناه‎برخدا رضایی) همزمان در بخش «مسابقه ملی» جشنواره سینماحقیقت نیز حضور دارند.
«جایزه شهید آوینی» از هیات داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان این بخش، شامل  تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و جوایز نقدی به میزان ۱۲۰،  ۱۰۰ و ۸۰ میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده‌ی هیات داوران است که این جوایز در آیین پایانی جشنواره، به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

جایزه ویژه مدافعان حرم به مبلغ ۸۰ میلیون ریال نیز از جوایز این بخش است که به بهترین کارگردان فیلم برگزیده‌ی هیات داوری با موضوع بحران سوریه و مدافعان حرم تعلق خواهد گرفت.

فیلم مستند “میان این روزها ایستاده ام” ازجمله فیلم هایی است که به گفته صاحبنظران از شانس زیادی برای کسب جایزه بخش فیلم مستند بلند برخوردار است.

 

این فیلم روایتی مستند از سرگذشت یک آزاده  قهرمان در سال های اسارت در اردوگاه های دشمن بعثی و در سال های پس از آزادی از اسارت است. این قهرمان،  داوود میقانی، آزاده و جانباز دفاع مقدس است که در تنگنای اسارت و به رغم خطرات جانی‌ فراوان، مخفیانه به فراگیری و آموزش ورزش جودو می‌پردازد. وی پس از آزادی و بازگشت به وطن، کارش را با اراده و استقامتی دوچندان پی می‌گیرد، تا آنجا که به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل می‌شود؛ جالب آنکه چندی بعد دعوتنامه‌ای از فدراسیون عراق برای سرمربی‌گری تیم ملی این کشور دریافت می‌کند، اما برای پاسخ، دچار تردید می شود و…

اینکه او چگونه بر تردیدهای خود غلبه می کند و از آن پس، چه فراز و نشیب هایی را پشت سر می گذارد، داستانی مستند و الهام بخش از ادامه تلاش خستگی ناپذیر یک آزاده قهرمان است که فیلم “میان این روزها ایستاده ام” روایتگر آن است.

در تیتراژ و بروشورهای معرفی این فیلم، اطلاعات زیر جلب توجه می کند:

“میان این روزها ایستاده‌ام”
فیلمی دربارۀ آزادۀ جانباز حاج داوود میقانی؛ مربی جودوی سال‌های اسارت و دبیرکمیتۀ فنی فدراسیون جودوی ج.ا.ا
 راه‌یافته به بخش مسابقۀ شهید آوینی در دهمین دورۀ جشنوارۀ مستند حقیقت
 محصول مؤسسه‌ی فرهنگی هنری پیام آزادگان (۹۵-۹۳)
 مدت: ۶۲ دقیقه
 تاریخ و ساعت نمایش: شنبه  ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ، ساعت ۱۶ تا ۱۷.۳۰
 محلّ نمایش: پردیس سینمایی چهارسو ، سالن شمارۀ ۴
 نشانی: تقاطع حافظ و جمهوری، روبه‌روی بازار علاء‌الدین
عوامل تولید:
 مشاور کارگردان: ابوالفضل جلیلی
 کارگردان: فرهاد درودگر
 نویسنده: باقر سروش
 مدیر تصویربرداری: بهروز بادروج
تصویربردارن: محمدعلی شعبانی و بیژن عربی
تدوین‌گر: رؤیا پاشاکی
 صدابردار: محمد صالحی
 دستیار صدابردار: حسام‌الدین ابوالحسنی
 دستیار کارگردان: نجمۀ گودرزی
 صداگذار: نوید سالاری
 نور و رنگ: یحیی محمد علییی
 تهیه‌کننده: علی‌محمد ذوالفقاری

دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی برگزار می کند.  این جشنواره طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا