خانه / اخبار / چلیپا، تجسم هنر انقلاب است

چلیپا، تجسم هنر انقلاب است

آیین اختتامیه یازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با حضور محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، مسعود نجابتی مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع‌مقدس، کاظم چلیپا هنرمند پیشکسوت نقاشی در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش سوره سینما، مسعود شجاعی‌طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با اعلام خبر چاپ و انتشار آثار فاخر کاظم چلیپا و  عبدالحمید قدیریان اظهار داشت: اگر بخواهیم تصویری از هنر انقلاب و هنر مقاومت داشته باشیم، تجسم آن در کاظم چلیپا خلاصه می‌شود.

وی در ادامه افزود:اما گام بعدی، چاپ کتاب فاخری از آثار کاظم چلیپا است تا بتوانیم حق مطلب را درباره ایشان ادا کنیم. فاضل نظری، معاون هنری حوزه هنری در این مراسم اظهار داشت: هنر عاشورایی شعله و جانمایه اصلی هنر در تمام رشته‌ها است، آنچه امروز باعث می‌شود خدا به انسان افتخار کند، رشادت‌‌‌هایی است که در عاشورا اتفاق افتاده است.

کاظم چلیپا در این مراسم با اشاره به سفری که به کربلا داشته است، گفت: در سفری که به کربلا داشتم چیزهای عجیبی دیدم، اولین‌‌‌‌اش پذیرایی مردم آنجا از زائران و اشتیاق آنها برای انجام آن کار بود. دیگری زمانی بود که به حرم امام حسین(ع) رفتم و در صحن حرم نوشته‌‌‌هایی را که روی گلدسته‌ها نوشته شده بود، دیدم.

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا