خانه / اخبار / «چشم روشنی» بر پله چاپ دوم

«چشم روشنی» بر پله چاپ دوم

روایتی از زبان همسران جانبازان در کتاب «چشم روشنی» به چاپ دوم رسید.

به گزارش فارس، چاپ دوم کتاب «چشم روشنی» اثر کوثر لک از سوی نشر شهید کاظمی روانه بازار کتاب شد.

این کتاب با زبان داستان حال و روز همسران جانباز را روایت می‌کند و تصویری متفاوت از این افراد را به تصویر می‌کشد. در بخشی از این کتاب می‌خوانید: «همان اول زندگی فهمیدم به اندازه فامیل‌هایم، او دوست و آشنا دارد.

با اینکه آن زمان ۲۵-۲۴ سال بیشتر نداشت، هر شب میهمان داشتیم. برای‌مان کادوی عروسی می‌آوردند. یک شب که مادرم آنجا بود گفت زشته میهمان‌ها شام نخورده بروند، نگه‌شان دارید. مادر رفت سراغ پختن مرغ، من هم با اعتماد به نفس رفتم سراغ برنج و قابلمه. پلویی پختم که در تاریخ ثبت شد.

دانه‌های برنج طوری به هم چسبیده بود که مثل کیک قالبی از قابلمه بیرون آمد. وقتی دیس پلو را سر سفره گذاشتیم. سیدجواد مثل قطعه‌های کیک، پلوی شفته شده را می‌گذاشت توی بشقاب میهمان‌ها و با خنده می‌گفت: به هر نیتی دوست دارید این پلو را بخورید؛ به نیت آش، کیک یا… همه خندیدند.

خودم خنده‌ام گرفته بود. به خاطر این قضیه هیچ وقت سرزنش نشدم، از بس که با همه خرابکاری‌هایم تشویقم می‌کرد». چاپ دوم کتاب «چشم روشنی» اثر کوثر لک با قیمت ۱۰ هزار تومان در انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. جهت تهیه کتاب می‌توانید از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» آن را خریداری کنید.

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا