خانه / اخبار / رونمایی از کتاب آخرین سرباز
رونمایی از کتاب آخرین سرباز

رونمایی از کتاب آخرین سرباز

کتاب تاریخ شفاهی آزادگان شهرستان آستانه اشرفیه با عنوان آخرین سربازف هفته گذشته در حاشیه هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان رونمایی شد .

 

به گزارش سجاد و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، در ابتدای این مراسم محمدپرحلم معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری تبلیغات اسلامی گیلان گزارشی از روند کار تاریخ شفاهی دفاع مقدس و آزادگان را به حاضران ارائه کرد و گفت: این کتاب آغاز پروژه‌ تاریخ شفاهی دفاع مقدس گیلان است که به یُمن نام مبارک آقا سید جلال‌الدین اشرف از شهرستان آستانه اشرفیه می‌باشد و هم اکنون هشت عنوان کتاب دیگر با همین موضوع منتشر شده است که به زودی از آن‌ها رونمایی خواهد شد .

 

وی افزود : تعدادکتاب‌های تاریخ شفاهی آزادگان و دفاع مقدس تا پایان سال جاری به ۲۵ عنوان خواهد رسید و این جریان در الویت کارهای حوزه هنری گیلان است و به همین شکل با سعه‌ صدر آزادگان و تلاش نویسندگان جوان ادامه می‌یابد .

 

سپس اسماعیل یکتایی لنگرودی از آزادگان و جانبازان دوران دفاع مقدس خاطراتی از دوران اسارت را برای حاضران بیان کرد .

 

هوشنگ بشیری از آزادگان شهرستان آستانه اشرفیه نیز دقایقی به بیان خاطرات خود پرداخت .

 

در ادامه کتاب آخرین سرباز با حضور غلامرضا ‌قاسمی رئیس حوزه هنری گیلان ، محسن جوادی آزاده‌ی شهرستان آستانه اشرفیه و یکی از راویان کتاب و اسماعیل یکتایی وفرهاد پورسعیدی نویسنده‌ کتاب در حضور جمع کثیری از آزادگان و اهالی فرهنگ و هنر رونمایی شد .

 

در پایان،این کتاب که شامل خاطرات ۲۰ تن از آزادگان به نام‌های:هوشنگ بشیری،هادی خوشا،اسماعیل حافظی،محمدرضا صانع دوست کارسیدانی،مرتضی پورروحی ماشکی، پاکنوش جعفری دوست،سید ابراهیم ابراهیمی فشتمی،نادر شادکام گوهری،محمد کریمی نازکسرا، محمد تقی چایچی پور،علیرضا ندافی،علیرضا خوشحال آستانه،ابراهیم بد پسند ،محمد هنرمند چوبری،موسی پردخته،حسین عباسپور، حسین عمویی طارمسری، حسن پیر مهر مانده،سید مرتضی میر موسوی و سید محسن جوادی به حاضران اهداء شد .

 

 

Print Friendly

مطالب مرتبط :


ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا